ANGLA tuulikumägi ja pärandkultuuri-keskus

Anglas ootab Sind ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Siin saad viite tuulikut nii seest kui väljast lähemalt uurida ja tutvuda ajalooliste põllutöömasinatega. Suvisel ajal on meil uudistamiseks mitmeid taluloomi ja kodulinde.

Tuulikumäel asub ka suursugusest Saaremaa dolomiidist ehitatud ANGLA pärandkultuurikeskus, kus on kohalikku rahvakultuuri tutvustav muuseum. Siin on aastaringselt avatud ka kohvik ja suveniiripood.

ANGLA tuulikumäel ja pärandkultuuri-keskuses saab osaleda erinevates käsitöökodades, mekutada kohvikus kohalikke maitseid ja toetada kohalikke käsitöölisi tehes oste suveniiripoes.

Südasuvisel päikeselisel päeval Angla tuulikumäe hubastes varjualustes rukkileiba ja taimeteed mekutades poeb põue soe tunne – suvi Saaremaal on lihtsalt uskumatult kena… Anglas on aga kena aastaringselt!

Millal tulla?

Oleme avatud aastaringselt ja iga päev – suvehooajal pikemalt ja talvehooajal lühemalt, just nii nagu on ka päike kõrgel taevas. Ja Saaremaa on teadaolevalt Eesti kõige päikeselisem paik.

Tulge kogu perega!

ANGLA tuulikumäel saate koos lastega tuulikutes ringi käia, puuhobustel turnida, suvisel ajal taluloomi ja kodulinde imetleda. Kohvikus pakume igas pikkuses külalistele sööki-jooki!

Gruppidele

Gruppidele alates 10 külalisest pakume ette tellimisel paketti “Tuulikumäe külastus”, mis lisaks tuulikute ja pärandkultuuri-keskuse külastusele sisaldab ka Angla rukkileiva degusteerimist ja mölder-giidi teenust.

ANGLA pärandkultuuri-keskus, kohvik ja suveniiripood

ANGLA tuulikumäel asub kohalikku rahvakultuuri tutvustav pärandkultuuri-keskus. Siinses muuseumis saate tutvuda kohalike talupoegade elu-oluga. Keskuses asuvad ka kohvik, suveniiripood ja peosaal.

Ette tellimisel viime läbi erinevaid töötubasid nii suurtele kui väikestele – leivaküpsetamine, viltimine ja kraasimine-ketramine, keraamika, puidu-, kivi-, sepikoda.

Tuulikumäel ja pärandkultuuri-keskuses toimuvad ka rahvakultuuri tutvustavad sündmused – rahvatantsu- ja pillimänguõhtud, rukkileivanädal, pärandkultuuripäevad jpm.

Suvel on Saaremal mönus – kadakad, meri, suitsukala, päike, saare huumor ja piknik Angla tuulikumäel.